המלצות כתבות מחקרים שותפים סיפורים אישיים

 

המלצות

דברי מנהיגי הדור:

הרב מרדכי אליהו, שליט"א:
כתוב בזוהר הקדוש: "המפעל הגדול ביותר שהקב"ה אוהב במעשי האדם זה שעוזר לחוטא להיות זכאי". זה מה שהרב חזן היה עושה וברוך השם ממשיך בנו בדרך הזאת. וזאת פעולה חשובה מאוד מאוד.... מצווה רבה לעזור ולסייע להם בעין יפה וברוח נדיבה. ויבורכו העוזרים והמסייעים בכל מידי דמיטב.
להמלצה הראשונה      להמלצה השניה


הרב עובדיה יוסף, שליט"א:

הרב אברהם חזן מקדיש את כל כוחו ואונו במסירות נפש להשיב את הנפשות התועות שנקלעו מאחורי סורג ובריח בגין מעשיהם ופשעיהם, אל צור מחצבתם, ורבים השיב מעון.... אני פונה בזה למעלת כבודכם להעניק תמיכה רחבה ככל האפשר בעין יפה וברוח נדיבה לקרן התשובה, להחזרת עטרה ליושנה, ולהצלת נפשות תועות ולהחזרתם למוטב. וכל העוזרים ... ישאו ברכה מאת ה'. - תמוז, תשמ"ז

נציב בתי הסוהר , רב-גונדר גנות יעקב
הנתונים בקרב האסירים בוגרי קרן התשובה מצביעים על הצלחה רבה שללא ספק נובעת ממסירות הנפש של אנשי הקרן הפועלים עפ"י רוחו של הרב אברהם חזן זצ"ל...
למכתב המלא


השופט (בדימוס) צבי א' טל
"… הטיפול האישי באסירים ונפגעי הסמים נעשה בקרן התשובה בשני מסלולים :
ההוסטל – כמסגרת לקליטת אסירים בתחילת דרכם לאחר שיחרורם מהכלא ע"י טיפול אישי ואינדיווידואלי במשך שנה.
מרכז יום – לנפגעי סמים, אליו מגיעים כ-50 איש לשנה, הזקוקים לחיזוקים נפשיים לאחר שעברו תהליך גמילה ונמצאים ברמת סיכון גבוהה לשוב לצריכת הסמים.
קרן התשובה, בפעילות אינטנסיבית ורבת ההשקעה דואגת ליציבותם של אנשים אלה, ומצילה אותם. אחוז הרצידיביזם הנמוך של משוקמי העמותה מרשים ביותר."
למכתב המלא


שלמה בקיש, מנכ"ל הרשות לשיקום האסיר:
יחד נמשיך לעסוק בעבודת קודש זו, אשר הצילה מצילה ותציל בע"ה את האנשים אשר נמצאים בשולי החברה וזקוקים לנו מאד...
למכתב המלא


חיים בר-לב, שר המשטרה לשעבר
"על סמך דיווחים ועבודות סטטיסטיות מדעיות וגם על סמך התרשמותי בלתי אמצעית ובדיקה ישירה אישית בשדה הפעולה של הקרן הנ"ל, רואה אני מחובתי להודיעכם כי אכן קרן זו מצליחה בעליל בפעולותיה לנתק אסירים לשעבר מעברם העברייני ונאבקת ביעילות ברצידיוויזם."


אברהם הופמן, מנכ"ל לשעבר של הרשות לשיקום האסיר
"… קרן התשובה מסייעת למשפחות האסירים המשוחררים  וכן אינה מגבילה עצמה עד שנה שניה לאחר מאסר, אלא מלווה את האסיר המשוחרר במשך שנים רבות,,, כן מסייעת הקרן לאסירים משוחררים בהוצאת חתונתם ובבנין ביתם, נושא שהוא חשוב ביותר בבנין אישיותו של האסיר המשוחרר, אולם לא נמצא לו מימון בתקציב המדינה.


מתוך ספרו של פרופסור מ. ששר "חיים כהן שופט ביה"מ העליון" – דו שיח (דף 168)
"האופנה החדשה אצלנו היא שאנשי הדת – בעיקר המחזירים בתשובה, אבל לא רק הם – נכנסים לבתי הסוהר ועושים שם עבודה נפלאה ומביאים אנשים לתשובה לאו דווקא במובן הדתי אלא גם לידי שיקום…"